وردپرس، طراحی وب سایت وردپرس، سئو وب سایت وردپرس، گرافیک وب سایت وردپرس، سئو وردپرس، طراحی وردپرس، بهینه سازی وب سایت وردپرس،WORDPRESS

وردپرس

وردپرس(wordpress) یکی از بهترین سیتم های مدیریت محتوا یا سایت ساز است که به رایگان می توانید از آن استفاده کنید. برخلاف اینکه این نرم افزار رایگان است، اما امکانات فوق العاده ای دارد. به طوری که پس از اندکی کار کردن با آن، می توانید به قدرت آن پی ببرید. خیلی از سایت ها با رتبه ی تک رقمی ایران و یا حتی جهان با

وردپرس


وردپرس(wordpress) یکی از بهترین سیتم های مدیریت محتوا یا سایت ساز است که به رایگان می توانید از آن استفاده کنید. برخلاف اینکه این نرم افزار رایگان است، اما امکانات فوق العاده ای دارد. به طوری که پس از اندکی کار کردن با آن، می توانید به قدرت آن پی ببرید. خیلی از سایت ها با رتبه ی تک رقمی ایران و یا حتی جهان با وردپرس راه اندازی شدند و هیچ چیز برای ساخت یک سایت کامل کم ندارد. وردپرس حتی از زبان فارسی هم پشتیبانی می کند. تمامی قسمت های مدیریت و بخش هایی که برای بازدیدکنندگان سایت نمایش داده می شود، را می توان فارسی سازیش کرد. با وردپرس هیچ گاه راه اندازی و طراحی یک سایت به این اندازه شاده نبوده و نخواهد بود.
وردپرس از قالب های زیادی پشتیبانی می کند. شما با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید به تعداد بی نهایت قالب فارسی و حتی اصلی برسید که تنها با دانلود کردن آنها و نصب کردن روی وردپرس خود، که همین هم کاری ندارد، ظاهر و اجزاء سایت خود را تغییر دهید. حتی اگر با نحوه ی طراحی سایت آشنایی دارید، خودتان می توانید دست به کار شده و قالب دلخواه خود را کدنویسی کنید. اگر از پس این کار بر نمی آیید، اما همچنان می خواهید ظاهر سایت خود را متناسب با محتوا و منحصر به فرد کنید، می توانید با پرداخت هزینه ای این کار را به یک متخصص طراح قالب وردپرس بسپارید. پس از آن قالب را روی سایت خود نصب کنید و شروع به ساخت صفحات و انتشار نوشته ها و محتوای جدید برای سایت خود کنید.
وردپرس حتی دارای افزونه های بسیاری هم هست. هر افزونه برای هر کاری ساخته شده است. مثلا فرض کنید سایت شما نیاز به خبرنامه دارد، یا باید در صفحه ی اصلی یا صفحات دیگر جعبه های زیبای توضیحی با عنوان MetaBox قرار دهید. در این صورت بدون اینکه خواسته باشید وارد مسائل فنی شوید، کافی است یک افزونه را روی سایت وردپرسی خود نصب کرده و فورا از آن استفاده کنید. بیشتر افزونه های وردپرس رایگان هستند و حتی از درون خود محیط پیشخوان وردپرس قابل نصب هستند. پس از نصب هم می توانید آن را تنظیم و مدیریت کنید.
سایت وردپرس دارای بخشی با عنوان پیشخوان است، یعنی هر سیستم مدیریت محتوایی چنین بخشی را دارد. شما با وارد شدن به این بخش، می توانید کل سایت خود را مدیریت کنید. از مدیریت قالب ها و افزونه ها گرفته تا انتشار محتوای جدید همه و همه با یک محیط جذاب و کاربرپسند انجام شدنی است. این محیط فقط مختص شما و دیگر نویسندگان سایت شماست. افرادی می توانند وارد این محیط شوند که رمز عبور بخش مدیریت یا ناحیه ی کاربری را داشته باشند.. در غیر این صورت هر کسی قادر به ورود به این قسمت نخواهد بود.
تصویر پایین نمایی از پیشخوان وردپرس را نشان می دهد. پیشخوان از بخش های مختلفی تشکیل شده است که صفحه ی اصلی آن همان چیزی است که در عکس می بینید. یک نوار عمودی در سمت راست صفحه وجود دارد که شامل پیوند هایی برای رفتن به صفحات دیگر پیشخوان است. هر صفحه از پیشخوان دارای کاربردی است. مثلا صفحه ی نوشته ها، امکان مدیریت نوشته هایی که تا به حال منتشر شده است را می دهد. شاید خواسته باشید نوشته ای را ویرایش کنید یا حذف نمایید. یا حتی دیگر مشخصات یک نوشته را تغییر دهید. صفحه ی رسانه، امکان مشاهده ی هر نوع رسانه ای که تا به حال روی سایت خود بارگذاری کردید را می دهد. مثلا تصاویر، فایل های فشرده و ... همگی می توانند اینجا مدیریت شوند. مثلا پیوند دانلود آنها را بردارید.

بخش دیدگاه ها برای مدیریت دیدگاه هایی است که توسط بازدیدکنندگان سایت شما ارسال شده است. بخش نمایش تمامی تنظیماتی که مرتبط با ظاهر و نمای سایت شماست را در خود گنجانده است. افزونه ها از دیگر بخش های پیشخوان وردپرس است که برای مدیریت افزونه های وردپرس است. هر افزونه قابلیتی را به سایت شما اضافه می کند. وردپرس دارای چندصد هزار افزونه ی رایگان است که قابلیت نصب روی سایت شما تنها با یک کلیک را دارند.
بخش ابزار ها، ابزار های مفید مثل درون ریزی و برون بری را در خود دارد. تنظیمات سایت شما هم از بخش تنظیمات قابل انجام است. صفحه ی "وردپرس فارسی" هم بخشی برای تنظیمات تاریخ و اعداد و حروف فارسی در سایت شماست. یعنی وردپرس کاری کرده که شما یک سایت کاملا فارسی را داشته باشید.
البته به غیر از این بخش هایی که به صورت خلاصه شما را با آنها آشنا کردم، ممکن است صفحات دیگری هم در پیشخوان وردپرس موجود باشد که بسته به افزونه هایی که نصب می کنید متغیر است. هر بخش از پیشخوان هم برای انجام کار خاصی تعبیه شده است. این بود از کار کردن با وردپرس و بخش پیشخوان آن. نمایی که برای بازدیدکنندگان سایت شما به نمایش در می آید، همان قالب و تنظیماتی است که از بخش نمایش انجام داده بودید.مقالات تخصصی وب سایت، مرتبط با این مقاله را میتوانید در اینجا مشاهده فرمایید.

با گروه وب سایت وان در تماس باشید

بازدیدکننده گرامی به منظور ارتباط با وب سایت وان و شروع همکاری دو طرفه می توانید فرم زیر را تکمیل و برای ما ارسال فرمایید. باعث افتخارمان است که با شروع همکاری در ارائه بهترین خدمات وب به شما، نیازتان را در هر بخش از خدمات وب سایت برطرف کنیم. مجموعه وب سایت وان ، ارائه دهنده برتر طراحی وب سایت، راه اندازی وب سایت، سئو وب سایت، بهینه سازی وب سایت، طراحی نرم افزار، برنامه نویسی اپلیکیشن، آپدیت، بروز رسانی، توسعه و پشتیبانی وب سایت، با افتخار و همیشه و هر لحظه در صحنه و آنلاین خواهد بود. با وب سایت وان دیده شوید.