سئو وب سایت وان دارای کارشناسان مجرب زمینه بهینه سازی و سئو وب سایت را دارا می باشد، تعرفه سئو وب سایت را بگیرید و سفارش دهید

خدمات بک لینک

معرفی انواع بک لینک های وب سایت

بک لینک هاازنظرگوگل به انواع مختلفی تقسیم می شوند.یکی از با ارزش ترین ومهمترین بک لینک هادردنیای جهانی وبو اینترنت، بک لینک های طبیعی هستند.دلیل نامگذاری این نوع بک لینک ها این است که وبمستران و صاحبان وب سایت در کسب کردن آن ها هیچ نقشی ندارند واین بک لینک هابه مرورزمان وتوسط وبمستران و کاربران دنیای وب به دلیل کیفیت محتوای وب سایت شما ساخته می شومد.برای مثال یکی ازانواع بک لینک های طبیعی که ازنظر موتورهای جستجوگر دارای ارزش و اهمیت بالایی است ، بک لینک های دریافتی ازشبکه های اجتماعی  مختلف می باشد.

معرفی انواع بک لینک های وب سایت

بک لینک های طبیعی :

بک لینک هاازنظرگوگل به انواع مختلفی تقسیم می شوند.یکی از با ارزش ترین ومهمترین بک لینک هادردنیای جهانی وبو اینترنت، بک لینک های طبیعی هستند.دلیل نامگذاری این نوع بک لینک ها این است که وبمستران و صاحبان وب سایت در کسب کردن آن ها هیچ نقشی ندارند واین بک لینک هابه مرورزمان وتوسط وبمستران و کاربران دنیای وب به دلیل کیفیت محتوای وب سایت شما ساخته می شومد.برای مثال یکی ازانواع بک لینک های طبیعی که ازنظر موتورهای جستجوگر دارای ارزش و اهمیت بالایی است ، بک لینک های دریافتی ازشبکه های اجتماعی  مختلف می باشد.

وقتی وبمستران و تولیدکنندگان محتوا، محتوایی قوی و مفید در وب سایت شان قرار می دهند و کاربران از اهمیت بالای مطالب وب سایت شان با اطلاع می شوند تصمیم به اشتراک گذاری آن محتوا در دنیای وب و شبکه های اجتماعی می کنند ،موتور های جستجوگر این لینک راکاملا طبیعی دیرنظرانتخاب می کنند و به آن ارزش و رتبه ی بالایی می دهد.این مدل بک لینک هادرافزایش رتبه وب سایت شما و بهینه سازی و سئو وب سایت شما بسیار پراهمیت می باشد.

بک لینک های غیرطبیعی ودستی:

در بک لینک طبیعی هرچقدر تعداد باین نوع بک لینکها زیادتر باشد از دید ربات های موتور های جستجوگر ارزش بیشتری دارد وهمواره به ارتقاء و بالا بردن رنک و رتبه وب سایت شما میپردازد.امانوعی دیگر بک لینک وجود دارد که به آن ،بک لینک های غیرطبیعی می گویند کهباید این را حتما مد نظر داشته باشید که در ساخت وگسترش این نوع بک لینک ها دقت زیادی کنید و به موارد مهم در تولید این نوع بک لینک ها اهمیت دهید.

در گذشته وقتی که ربات های جدید گوگل هنوز وارد عمل نشده بودند، به دلیل اهمیت و تاثیر بسیار زیاد بک لینک ها برای ارتقا رتبه و رنک وب سایت و بالابردن وب سایت در لیسنت نتایج موتور های جستجوگر، بک لینک های غیرطبیعی بسیار زیادی دراینترنت ساخته  می شد، و این بک لینک های بی کیفیت باعث میشد که وب سایت های ضعیف هم به صفحات اول گوگل راه یابند.

به همین دلیل موتورهای جستجوگر از قبیل گوگل به فکر چاره ای برای این موضوع افتادند، و این شد که الگوریتم ها و ربات هایی برای کنترل این نوع بک لینک ها ساخته شدند . این الگوریتم ها که برروی تولید بک لینک های غیرطبیعی حساس بودند، شروع به بررسی انواع بک لینک هاکرده و وب سایت هایی راکه ازنظر دریافت بک لینک از روش های متقلبانه استفاده کرده بودندرا جریمه یا به اصطلاح پنالتی کردند.این الگوریتم ها در ابتدای کار خود تقلب های زیادی کشف کردند و همه آنها را جریمه کردند و این موضوع موجب ضرر و زیان بسیاری از دارندگان این نوع وب سایت ها شد.

چون که وب سایت هایی که توسط موتور جستجوگر گوگل پنالتی میشدند به راحتی از جریمه های خود خارج شوند و به جایگاه های قبلی خود بازگردند.این نوع وب سایت هابه نوعی دچارشکست شده ودیگردر دنیای اینترنت جایگاهی برای خودنداشتند.

گوگل بعداز مدتی ازخدمتی به عنوان  Disavow links  رونمایی کرد که ازطریق آن وبمستران قادر بودند به گوگل اعلام کنندکه چه وب سایت هایی مجازبه ارائه بک لینک به وب سایت آنها راداشته وچه وب سایت هایی دیگر قادر نباشند به وب سایت شان بک لینک بدهند.

بک لینک با کیفیت چیست؟

میزان تاثیر بک لینک برروی رتبه و رنک وب سایت شمابه عوامل متعددی بستگی دارد، در اینجا به تعدادی از آنها میرسیم:

- دریافت بک لینک از وب سایت های معتبر:

وقتی یک وب سایت ازنظر گوگل معتبرشناخته شده ورتبه و رنک بالایی دارد ، این وب سایت به هر وب سایتی بک لینک بدهد از نظر گوگل به واسطه اعتبار وب سایت معتبرش، به وب سایت لینک شده اعتبار خوبی می دهد.

- دریافت بک لینک اختصاصی :

اینکه یک وب سایت تنها به وب سایت شما لینک بدهد به مراتب ارزش بیشتری از این دارد که همان وب سایت به چندین وب سایت دیگر به جز وب سایت شما لینک دهد، قانون به این شکل است که وب سایت مبدا به هر اندازه ای یک اعتباری برای گوگول دارد، وقتی این وب سایت به یک وب سایت مقصد لینک بدهد یعنی آن مقدار اعتباری که دارد را به وب سایت مقصد نتقل کرده است، و اگر وب سایت مبدا به 5 وب سایت مقصد لینک بدهد این یعنی اعتباری که وب سایت مبدا دارد تقسیم بر عدد 5 می شود و به آن 5 وبب سایت مقصد 1/5 اعتبار را تخصیص میدهد. این یعنی هر چقدر وب سایت ها تعداد بک لینک کمتری داشته باشند و به شما بک لینک بدهند اعتبار بالاتری کسب خواهید کرد.

با هممین شرایط و قوانینی که گفته شد، دریافت بک لینک از وب سایت های تبلیغاتی که دارای لینک های بسیار زیادی هستند به وب سایت شما کمک زیادی نخواهند کرد.

- دریافت بک لینک از وب سایت های مرتبط:

شما باید تمام توانتان را برای این بگذارید که از وب سایت های مرتبط با حیطه فعالیت وب سایت خود بک لینک بگیرید . این مورد بسیار اهمیت دارد که شما از وب سایت های مرتبط بک لینک بگیرید، گرفتن بک لینک از وب سایت های غیر مرتبط با وب سایت شما تاثیری در دریافت عتبار از گوگل نخواهد داشت.

- دریافت بک لینک از وب سایت های معتبر:

وب سایت های وجود دارند که نزد گوگل اعتبار بسیار بالایی دارند، بک لینک گرفتن از اینگونه وب سایت ها میتواند اعتبار بسیار زیادی به وب سایت شما بدهد، شاید برایتان سوال پیش بیاید که چطور وب سایت های معتبر را شناسایی کنیم، برای این کار ابزار بسیار زیادی در اینترنت وجود  دارد که تنها با جستجو در وب میتوانید آنها را بیابید، ولی 2 تا از معروفترین وب سایت ها برای تشخیص اعتبار وب سایت ها، وب سایت ماز و وب سایت الکسا می باشد.

- دریافت بک لینک از شبکه های اجتماعی

دریافت یک لینک ازشبکه های اجتماعی جزوآن دسته از بک لینک هایی بحساب می آیندکه گوگل به آن هاعلاقه زیادی داشته وتاثیر زیادی رابرروی میزان اعتبار ورتبه وب سایت شماخواهندگذاشت.زمانیکه مطالب شما درشبکه های مجازی هم چون توییتر یا فیس بوک به اشتراک گذاشته ی شود واین به اشتراک گذاری به مرورزمان زیاد وزیادتر می شود،ناخود اگاه به گوگل این سیگنال ارسال میشودکه کاربران این وب سایت بعلت مفیدبودن بیش ازحد مطالب آن درحال اشتراگ گذاری محتوای این وب سایت هستندپس قطعا این وب سایت مستحق افزایش رتبه وآمدن به صفحات اول گوگل است.

پس نبایداز این شبکه های مجازی قافل شویم وکاربران وب سایت راباید ترغیب به اشتراک گذاری محتوای خود درفضای وب به منظوردریافت بک لینک های مفیدازاین شبکه های مجازی بکنیم.علاه برهمه این هاخودمان نیزباید درفضای مجازی هم چون اینستاگرام صفحه ای داشته وکاربران را ازطریق لینک بالای صفحه به وب سایتمان هدایت کنیم.گوگل این لینک رانیزمفید دانسته و بواسطه آن اثرات مفیدی رابرروی وب سایت شماخواهدگذاشت.

بک لینک بد و مخرب چیست؟

در این بخش تلاش داریم در مورد بک لینک های مخرب و بد توضیحاتی ارائه دهیم.

- دریافت بک لینک از وب سایت های مخرب

یک سری وب سایت وجود دارند که به دلایل بسیاری گوگل آن ها را وب سایت بد تلقی میکند و آنها را پنالتی میکند و در کل در بلک لیست گوگل قرار دارند، بک لینک گرفتن از این نوع وب سایت ها به جز اینکه کمکی به رتبه و اعتبار وب سایت شما نمیکند بلکه ممکن است حتی از اعتبار وب سایت شما در گوگل هم کم کند، پس تا جایی که می توانید از این نوع وب سایت ها دوری کنید.

- دریافت بک لینک از وب سایت های اسپم

وب سایت هایی که اسپم هستند، وب سایت هایی که از ایده های خیلی قدیمی و منسوخ شده برای بالابردن رتبه وب سایت شان استفاده می کنند مثل تکرار بیش از حد کلمات کلیدی و غیره، اینها برای گوگل منسوخ شده اند و حتی جریمه هم دارند.

نحوه تشخیص اسپم بودن وب سایت ها

در دنیای اینترنت و وب ابزار متعدد بسیاری برای تشخیص این گونه وب سایت ها و جود دارد که یکی از مهم ترین آنها وب سایت Moz "ماز" می باشد.

نحوه جلوگیری از گرفتن بک لینک های بد و مخرب

برای  جلوگیری از گرفتن بک لینک های بد و مخرب میتوانیم ازابزار Disavow Links استفاده کنیم وبه گوگل بگوییم که بک لینک کدام وب سایت ها مورد قبول شما هستند و بک لینک کدام وب سایت ها را شما نساخته اید و اسپم هستند و به آنها نیازی ندارید.

معرفی چند روش دریافت بک لینک:

در این بخش سعی داریم چند روش برای دریافت بک لینک به شما عزیزان معرفی کنیم.

- دریافت بک لینک از بخش نظرات وب سایت ها:

یکی ازروشهایی برای دریافت بک لینک وجود داشت  قرار دادن نظر در بخش نظرات وب سایت های مختلف به صورت هدفمند بود، این روش در گذشته خیلی خوب کار میکرد، ولی در حال حاضر با الگوریتم های جدید گوگل این موضوع خیلی حساس شده و باید با دقت بیشتری در مورد نظر گذاشتن و حرفه تر عمل کنید، تکرار بیش از حد کلمه کلیدی در نظرات به صورت غیر منطقی توسط ربات های گوگل به راحتی تشخیص داده می شود و این موضوع ممکن است به ضضر وب سایت شما باشد.

سعی کنید به صورت منطقی در وب سایت های مختلف نظر بدهید و از لینک صفحات مختلف وب سایت تان استفاده کنید، و این موضوع را مد نظر داشته باشید که معمولا این نوع وب سایت ها یا اجازه قرار دادن لینک نمی دهند و یا در بهترین شرایط اجازه قرار دادن لینک می دهند اما نوع بک لینکی که به شما می دهند از نوع نو فالو "NoFollow" می باشد. در مورد لینک های نو فالو باید این را بدانید که با قرار دادن این تگ در لینک به ربات های گوگل این پیام را می دهند که لینکی که گذاشته اند را تایید نمیکنند و اعتباری به سایت مقصد نمی دهند.

همچنین این موضوع را مد نظر داشته باشید که تمام بک لینک هایی که تولید می کنید را فقط به صفحه اصلی وب سایت تان ندهید. این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است ولی کمتر کسی به آن توجه می کند

- دریافت بک لینک به روش پست مهمان:

تبادل اطلاعات دردنیای مجازی و اینترنت به جایگاهی رسیده که اگرشما محتوای مفیدی را ارائه کنید واین محتوا به نوعی تبدیل به محتوای مرجع شود وب سایت های دیگربدون دخالت شمامحتوایتان رابعنوان پست مهمان در وب سایت خودقرارداده و لینک شمارانیزبه عنوان منبع وب سایت در وب سایت شان درج میکنند. این نوع بک لینک گرفتن با اختلاف بسیار بسیار زیادی بهترین نوع بک لینک به حساب می آید چرا که با این کار چندین مزیت مفید را با هم دریافت می کنید، اول اینکه محتوای شما با ارزش است و برای خیلی ها مفید خواهد بود، دوم اینکه کسی که از محتوای شما در وب سایتش استفاده میکند احتمالا در راستای شغل و بیزینس شما فعالیت می کند، پس این بک لینک همه شرایط عالی را دارد.

اماروش معمول برای درج پست مهمان به این روش است که شما در وب سایت های  با اعتبار حسابی برای درج محتوادربخش وبلاگ آن میسازید و در بلاگ آنها بعنوان پست مهمان محتوا قرار می دهید. وقتیکه بازدیدکنندگان این محتوا رادر موتورهای جستجوگر، جستجو می کنند و به وب سایت موردنظر می رسند اگر محتوایی که تولید شده را بخوانند و برایشان جذاب یا مفید باشد به لینک اصلی و سازنده آن وب لاگ وارد می شوند و آن را دنبال می کنند.

- دریافت بک لینک توسط پرداخت وجه نقد:

یک روش دیگر برای گرفتن بک لینک، این است که یک مقاله یا پست به همراه لینک را به ازای پرداخت پول در وب سایت های دیگر قرار دهید، این مساله هم به دلیل قابل تشخیص نبودن آن بک لینک که پولی است توسط ربات های موتور جستجوگر ، مشکلی ندارد و می تواند کمک زیادی به بالا رفتن رتبه و رنگ وب سایت شما شود ، فقط به شرطی که دیگر شرایطی که در بالا گفته شد نقض نشود، مثلا وب سایت مبدا تعداد زیادی بک لینک نداده باشد. یا یک لینکی که به شما می دهد تگ نوفالو نداشته باشد، یا از صفحه ای که پیج رنک و دامین آتوریتی پایینی داشته باشد به شما لینک ندهد ، و یا دریافت کردن بک لینک از وب سایت های غیر مرتبط با فعایت شما و دیگر مسائلی که مطرح شد.

- دریافت بک لینک توسط ریپورتاژ آگهی:

ریپورتاژ آگهی همیشه یکی از بهترین روشها برای گرفتن بک لینک می باشد وهمچنین  این روش برآن معرفی محصولات و خدمات وب سایت تان به دیگران می باشد.ریپورتاژ آگهی میتواند مصاحبه ای ازیک مدیر وب سایت یاشخصی دریک زمینه اطلاعاتی باشد .این مصاحبه میتواندبه شکلی طراحی شودکه درآن محصول یاخدماتی راکه شماارائه می دهیدرا معرفی نماید.بک لینک هایی که دربین این ریپورتاژ آگهی ها قرارمی گیرد به منزله تحریک کاربران اینترنتی برای ورود به وب سایت شمامیباشد.ریپورتاژ آگهی تاثیر بسیار زیای در بهینه سازی و سئو وب سایت خواهد داشت و بک لینک های دریافتی به این روش اعتبار بسیار بالایی رااز ربات های موتورهای جستجوگردریافت خواهند کرد.


مقالات تخصصی وب سایت مرتبط با سئو وب سایت


با گروه طراحی وب سایت وان در تماس باشید

بمنظور تماس با سئو وب سایت وان وشروع همکاری دو طرفه می توانید فرم زیر راتکمیل وارسال نمایید. باعث افتخارمان است که درارائه بهترین خدمات وب به شما، نیاز هایتان رادر هربخش از خدمات وب سایت و دیجیتال مارکتینگ برطرف نماییم. مجموعه طراحی وب سایت وان ، ارائه دهنده برتر طراحی وب سایت، سئو وب سایت، بهینه سازی وب سایت، طراحی نرم افزار، برنامه نویسی اپلیکیشن، پشتیبانی وب سایت و دیجیال مارکتینگ ، آماده کمک به شمااست. با سئو وب سایت وان دیده شوید.