نقطه شروع خدمات بک لینک اینجاست، قدم اول را درست بردارید.
صفحه اصلی / نقشه راه / خدمات بک لینک
خدمات بک لینک

خدمات بک لینک


معرفی انواع بک لینک ها

بک لینک های طبیعی :

بک لینک ها از نظر گوگل به انواع مختلفی تقسیم میشوند.یکی از باارزش ترین و مهم ترین بک لینک ها در دنیای جهانی وب و اینترنت، بک لینک های طبیعی هستند.دلیل نام گذاری این نوع بک لینک هااین است که وبمستران، مالکان و صاحبان وب سایت در به دست آوردن آن ها هیچ نقشی ندارند و این نوع بک لینک ها با گذشت زمان و توسط وبمستران و کاربران دنیای جهانی اینترنت و وب به دلیل کیفیت بسیار بالای محتوای وب سایت شما به وجود می آیند.به عنوان مثال یکی از انواع بک لینک های طبیعی که از نظر موتور های جستجوگر مثل گوگل دارای ارزش و اهمیت بسیار بالایی است ، بک لینک های دریافتی از شبکه های اجتماعی مختلف میباشد.

وقتی وبمستران، کاربران و تولید کنندگان محتوا، محتوایی بسیار قوی و مفید در وب سایت شان قرار میدهند، کاربران وب سایت ها از اهمیت بالای مطالب وب سایت شان مطلع میشوند تصمیم به اشتراک گذاری آن محتوای با کیفیت در دنیای اینترنت و وب و شبکه های اجتماعی میگیرند ،موتور های جستجوگر مثل گوگل این گونه لینک ها را کاملا طبیعی در نظر میگیرد و به این نوع لینک ها ارزش و رتبه ی بیشتری خواهد داد.این مدل بک لینک ها در افزایش رتبه وب سایت شما و بهینه سازی و سئو وب سایت شما بسیار پراهمیت می باشد.

بک لینک های غیرطبیعی و دستی:

در نوع بک لینک طبیعی هر چقدر تعداد این نوع بک لینک ها بیشتر باشند از دید ربات های موتور های جستجوگر مثل گوگل ارزش و اعتبار بیشتری کسب می کنند و همواره به ارتقاء و بالا بردن رنک و رتبه وب سایت شما در موتورهای جستجوگر مثل گوگل کمک زیادی می کنند.اما نوعی دیگر از بک لینک ها وجود دارند که به این نوع ،بک لینک های غیرطبیعی می گویند که باید این را حتما مد نظر داشته باشید که این نوع بک لینک ها بسیار بک هلینک های بد و مخرب هستند و شما باید حتما حتما در ساخت و گسترش این نوع بک لینک ها دقت زیادی کنید و به موارد مهم در تولید این نوع بک لینک ها دقت نمایید.

درگذشته وقتی که ربات ها و خزنده های جدید و حرفه ای موتورهای جستجوگر مثل گوگل هنوز وارد عمل نشده بودند، به دلیل اهمیت و تاثیر بسیار زیاد بک لینک ها برای ارتقا رتبه و رنک وب سایت و بالا بردن وب سایت در لیسنت نتایج موتور های جستجوگر مثل گوگل، بک لینک های غیرطبیعی بسیار زیادی در اینترنت ساخته میشد، واین بک لینک های بی کیفیت باعث میشد که وب سایت های ضعیف هم تنها با ساختن بک لینک های زیاد به صفحاتشان، به لیست صفحات اول موتورهای جستجوگر از قبیل گوگل راه یابند.

به همین دلیل موتورهای جستجوگر از قبیل گوگل به فکر چاره ای برای این موضوع افتادند، و این شد که الگوریتم ها و ربات هایی برای کنترل این نوع بک لینک ها ساخته شدند . این الگوریتم ها که برروی تولید بک لینک های غیرطبیعی حساس بودند، شروع به بررسی انواع بک لینک ها کرده و وب سایت هایی راکه ازنظر دریافت بک لینک از روش های متقلبانه استفاده کرده بودند را جریمه یا به اصطلاح پنالتی کردند.این الگوریتم ها در ابتدای کار خود تقلب های زیادی کشف کردند و همه آنها را جریمه کردند و این موضوع موجب ضرر و زیان بسیاری از دارندگان این نوع وب سایت های متقلب شد.

چون که وب سایت هایی که توسط موتور جستجوگر گوگل پنالتی میشدند به راحتی نمی توانستمد از جریمه های خود خارج شوند و به جایگاه های قبلی خود بازگردند.این نوع وب سایت ها به نوعی دچار شکست شده و دیگر در دنیای اینترنت و وب جایگاهی برای خود نداشتند.

گوگل در آپدیت و به روز رسانی های خود خدمتی به عنوان Disavow links را معرفی کرد که از طریق آن وبمستران می توانستند به گوگل اعلام کنندکه چه وب سایت هایی مجازبه ارائه بک لینک به وب سایت آنها را داشته وچه وب سایت هایی دیگر قادر نباشند به وب سایت شان بک لینک بدهند.

 

بک لینک با کیفیت چیست؟

میزان تاثیر بک لینک بر روی رتبه و رنک وب سایت شما به عوامل متعددی بستگی دارد، در اینجا به تعدادی از آنها می پردازیم:

- دریافت بک لینک از وب سایت های معتبر:

وقتی یک وب سایت از نظر گوگل معتبر شناخته شده و رتبه و رنک خوبی دارد ، این وب سایت به هر وب سایتی بک لینک بدهد از نظر گوگل به واسطه اعتبار وب سایت معتبرش، به وب سایت لینک شده اعتبار بیشتری میدهد.

- دریافت بک لینک اختصاصی :

اینکه یک وب سایت تنها به وب سایت شما لینک بدهد به مراتب ارزش بیشتری از این دارد که همان وب سایت به چندین وب سایت دیگر به جز وب سایت شما لینک دهد، قانون به این شکل است که وب سایت مبدا به هر اندازه ای یک اعتباری برای گوگل دارد، وقتی این وب سایت به یک وب سایت مقصد لینک بدهد یعنی آن مقدار اعتباری که دارد را به وب سایت مقصد منتقل کرده است، و اگر وب سایت مبدا به 5 وب سایت مقصد لینک بدهد این یعنی اعتباری که وب سایت مبدا دارد تقسیم بر عدد 5 می شود و به آن 5 وب سایت مقصد 1/5 اعتبار را تخصیص میدهد. با همین معالده این یعنی هر چقدر وب سایت ها تعداد بک لینک کمتری داشته باشند و به شما بک لینک بدهند اعتبار بالاتری کسب خواهید کرد.

با هممین شرایط و قوانینی که گفته شد، دریافت بک لینک از وب سایت های تبلیغاتی که دارای لینک های بسیار زیادی هستند به وب سایت شما کمک زیادی نخواهند کرد. چرا که اعتباری که از لینک های این وب سایت ها دریافت میکنید به مراتب بسیار کمتر از وب سایت های غیر تبلیغاتی که تعداد لینک های کمی دارند است.

- دریافت بک لینک از وب سایت های مرتبط:

شما باید تمام تلاش و توانتان را برای این بگذارید که از وب سایت های مرتبط با زمینه کاری و فعالیت وب سایت خود بک لینک بگیرید . این مورد بسیار اهمیت دارد که شما از وب سایت های مرتبط بک لینک بگیرید، گرفتن بک لینک از وب سایت های غیر مرتبط با وب سایت شما تاثیری در دریافت عتبار از گوگل نخواهد داشت. به نوعی هرچه ارتباط داده ای بین وب سایت لینک دهنده به وب سایت شما بیشتر باشد اعتباری که برای سئو وب سایت تان میگیرید بیشتر است.

- دریافت بک لینک از وب سایت های معتبر:

وب سایت های وجود دارند که نزد گوگل اعتبار و رتبه بسیار بالایی دارند، بک لینک گرفتن از اینگونه وب سایت ها می تواند اعتبار بسیار زیادی به وب سایت شما بدهد، شاید برایتان سوال پیش بیاید که چطور وب سایت های معتبر را شناسایی کنیم، برای این کار ابزار بسیار زیادی در اینترنت وجود دارد که تنها با جستجو در وب می توانید آنها را بیابید، ولی 2 تا از معروفترین وب سایت ها برای تشخیص اعتبار وب سایت ها، وب سایت ماز و وب سایت الکسا می باشد.

(*آپدیت جدید مقاله: وب سایت الکسا اعلام کرده در تاریخ اردیبهشت ماه سال 1401 از دسترس خارج خواهد شد.)

- دریافت بک لینک از شبکه های اجتماعی

دریافت یک لینک ازشبکه های اجتماعی جزو آن دسته از بک لینک هایی به حساب می آیند که گوگل به آن ها علاقه زیادی داشته و تاثیر خوبی روی میزان اعتبار و رتبه وب سایت شما خواهد گذاشت.زمانی که مطالب شما در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی هم چون توییتر، فیس بوک، ایتستاگرام، تلگرام و غیره به اشتراک گذاشته میشود و این به اشتراک گذاری به مرور زمان زیاد و زیادتر میشود،ناخود آگاه به گوگل این سیگنال را ارسال میکند که کاربران این وب سایت به علت مفید بودن و ارزشمند بودن مطالب آن در حال اشتراگ گذاری محتوای این وب سایت هستند پس قطعا این وب سایت مستحق دریافت رتبه و رنک و بالا آمدن وب سایت در لیست صفحات موتورهای جستجوگر از قبیل گوگل است.

با این توضیح شما هرگز و هرگز نباید از ارزشمند بودن شبکه های اجتماعی و فضای مجازی غافل شوید و کاربران وب سایت را باید ترغیب به اشتراک گذاری محتوای خود درفضای وب به منظور دریافت بک لینک های مفید از این شبکه های اجتماعی و مجازی کنید ، یک دلیل بسیار عالی برای این ترغیت تولید محتوای باکیفیت و حرفه ای می باشد تا کاربران را وادار کنید مطالب مفید شما را به اشتراک بگذارند. علاه بر همه این ها خودمان نیز باید در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی هم چون اینستاگرام پیج داشته و کاربران را از طریق لینک بالای صفحه به وب سایتمان هدایت کنیم.گوگل این لینک را نیز مفید دانسته و به واسطه آن اثرات مفیدی را برروی سئو وب سایت شما خواهد گذاشت.

 

بک لینک بد و مخرب چیست؟

در این بخش تلاش داریم در مورد بک لینک های مخرب و بد به صورت مفصل توضیحاتی ارائه دهیم.

- دریافت بک لینک از وب سایت های مخرب

یک سری وب سایت وجود دارند که به دلایل بسیاری گوگل آن ها را وب سایت بد تلقی میکند و آنها را پنالتی می کند و در کل در بلک لیست گوگل قرار دارند، بک لینک گرفتن از این نوع وب سایت ها به جز اینکه کمکی به رتبه و اعتبار وب سایت شما نمی کند بلکه ممکن است حتی از اعتبار وب سایت شما در گوگل هم کم کند، پس تا جایی که می توانید از این نوع وب سایت ها دوری کنید.

- دریافت بک لینک از وب سایت های اسپم

وب سایت هایی که اسپم هستند، وب سایت هایی که از ایده های خیلی قدیمی و منسوخ شده برای بالا بردن رتبه وب سایت شان استفاده می کنند مثل تکرار بیش از حد کلمات کلیدی و غیره، اینها برای گوگل منسوخ شده اند و حتی جریمه هم دارند.

+نحوه تشخیص اسپم بودن وب سایت ها

در دنیای اینترنت و وب ابزار متعدد بسیاری برای تشخیص این گونه وب سایت ها و جود دارد که یکی از مهم ترین آنها وب سایت Moz "ماز" می باشد.

+نحوه جلوگیری از گرفتن بک لینک های بد و مخرب

برای جلوگیری از گرفتن بک لینک های بد و مخرب میتوانیم ازابزار Disavow Links استفاده کنیم و به گوگل بگوییم که بک لینک کدام وب سایت ها مورد قبول شما هستند و بک لینک کدام وب سایت ها را شما نساخته اید و اسپم هستند و به آنها نیازی ندارید.

 

معرفی چند روش دریافت بک لینک:

در این بخش سعی داریم چند روش کاربردی و موثر برای دریافت بک لینک به شما عزیزان معرفی کنیم.

 

- دریافت بک لینک از بخش نظرات وب سایت ها:

یکی ازروشهایی برای دریافت بک لینک وجود داشت قرار دادن نظر در بخش نظرات وب سایت های مختلف به صورت هدفمند بود، این روش در گذشته خیلی خوب کار میکرد، ولی در حال حاضر با الگوریتم های جدید گوگل این موضوع خیلی حساس شده و باید با دقت بیشتری در مورد نظر گذاشتن و حرفه ای تر عمل کنید، تکرار بیش از حد کلمه کلیدی در نظرات به صورت غیر منطقی توسط ربات های گوگل به راحتی تشخیص داده می شود و این موضوع ممکن است به ضرر وب سایت شما باشد.

سعی کنید به صورت منطقی در وب سایت های مختلف نظر بدهید و از لینک صفحات مختلف وب سایت تان استفاده کنید، و این موضوع را مد نظر داشته باشید که معمولا این نوع وب سایت ها یا اجازه قرار دادن لینک نمی دهند و یا در بهترین شرایط اجازه قرار دادن لینک می دهند اما نوع بک لینکی که به شما می دهند از نوع نو فالو "NoFollow" می باشد. در مورد لینک های نو فالو باید این را بدانید که با قرار دادن این تگ در لینک به ربات های گوگل این پیام را می دهند که لینکی که گذاشته اند را تایید نمیکنند و اعتباری به سایت مقصد نمی دهند.

همچنین این موضوع را مد نظر داشته باشید که تمام بک لینک هایی که تولید می کنید را فقط به صفحه اصلی وب سایت تان ندهید. این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است ولی کمتر کسی به آن توجه می کند. یعنی در نظراتی که در وب سایت های مختلف قرار می دهید لینک های خود را به صفحات مختلف وب سایت تان ارسال کنید، با این کار شما به الگوریتم ها و ربات های گوگل این پیام را میدهید که شما در این نظر سنجی شرکت کرده اید و برای کمک به دیگران یک بک لینکی قرار داده اید که محتوای مفیدی در زمینه سوالش را دارا می باشد. پس منطقا گوگل این لینک را اعتبار میدهد، پس به جای اینکه با سرعت زیاد وارد بخش نظرات وب سایت های مختلف شوید و آدرس صفحه اصلی وب سایت خود را قرار دهید سعی کنید برای این کار زما بیشتری در نظر بگیرید و به صورت هدفمند تر بک لینک بگیرید، مطمئن باشید این زمان بیشتری که صرف می کنید واقعا ارزشش را دارد.

 

- دریافت بک لینک به روش پست مهمان:

تبادل اطلاعات در دنیای مجازی و اینترنت به جایگاهی رسیده که اگر شما محتوای مفیدی را ارائه کنید و این محتوا به نوعی تبدیل به محتوای مرجع شود وب سایت های دیگربدون دخالت شما محتوایتان را به عنوان پست مهمان در وب سایت خود قرار داده و لینک شما را نیز به عنوان منبع وب سایت در وب سایت شان درج میکنند. این نوع بک لینک گرفتن با اختلاف بسیار بسیار زیادی بهترین نوع بک لینک به حساب می آید چرا که با این کار چندین مزیت مفید را با هم دریافت می کنید، اول اینکه محتوای شما با ارزش است و برای خیلی ها مفید خواهد بود، دوم اینکه کسی که از محتوای شما در وب سایتش استفاده میکند احتمالا در راستای شغل و بیزینس شما فعالیت می کند، پس این بک لینک همه شرایط عالی را دارد.

اما روش معمول برای درج پست مهمان به این روش است که شما در وب سایت های با اعتبار حسابی برای درج محتوا در بخش وبلاگ آن میسازید و در بلاگ آنها به عنوان پست مهمان محتوا قرار می دهید. وقتیکه بازدیدکنندگان این محتوا رادر موتورهای جستجوگر، جستجو می کنند و به وب سایت مورد نظر می رسند اگر محتوایی که تولید شده را بخوانند و برایشان جذاب یا مفید باشد به لینک اصلی و سازنده آن وبلاگ وارد می شوند و آن را دنبال می کنند.

 

- دریافت بک لینک توسط پرداخت وجه نقد:

یک روش دیگر برای گرفتن بک لینک، این است که یک مقاله یا پست به همراه لینک را به ازای پرداخت پول در وب سایت های دیگر قرار دهید، این مساله هم به دلیل قابل تشخیص نبودن آن بک لینک که پولی است توسط ربات های موتور جستجوگر ، مشکلی ندارد و می تواند کمک زیادی به بالا رفتن رتبه و رنگ وب سایت شما شود ، فقط به شرطی که دیگر شرایطی که در بالا گفته شد نقض نشود، مثلا وب سایت مبدا تعداد زیادی بک لینک نداده باشد. یا یک لینکی که به شما می دهد تگ نوفالو نداشته باشد، یا از صفحه ای که پیج رنک و دامین آتوریتی پایینی داشته باشد به شما لینک ندهد ، و یا دریافت کردن بک لینک از وب سایت های غیر مرتبط با فعایت شما و دیگر مسائلی که مطرح شد.

 

- دریافت بک لینک توسط ریپورتاژ آگهی:

ریپورتاژ آگهی همیشه یکی از بهترین روشها برای گرفتن بک لینک می باشد و همچنین این روش برآن معرفی محصولات و خدمات وب سایت تان به دیگران می باشد.ریپورتاژ آگهی میتواند مصاحبه ای از یک مدیر وب سایت یا شخصی در یک زمینه اطلاعاتی باشد .این مصاحبه می تواند به شکلی طراحی شود که درآن محصول یا خدماتی را که شما ارائه میدهید را معرفی نماید.بک لینک هایی که دربین این ریپورتاژ آگهی ها قرار می گیرد به منزله تحریک کاربران اینترنتی برای ورود به وب سایت شما می باشد.ریپورتاژ آگهی تاثیر بسیار زیای در بهینه سازی و سئو وب سایت خواهد داشت و بک لینک های دریافتی به این روش اعتبار بسیار بالایی رااز ربات های موتورهای جستجوگردریافت خواهند کرد.

مقالات تخصصی وب سایت مرتبط با بک لینک

مشاوره گرفتن بک لینک