نقطه شروع خدمات تولید محتوا اینجاست، قدم اول را درست بردارید.
صفحه اصلی / نقشه راه / خدمات تولید محتوا
خدمات تولید محتوا

خدمات تولید محتوا


خدمات تولید محتوا گروه وب سایت وان

با سلام، در این مقاله سعی می کنیم تولید محتوا را تعریف کنیم، و خدمات تولید محتوایی که گروه وب سایت وان عرضه میکند را برایتان شر دهیم.
در ابتدا به تعریف تولید محتوا می پردازیم، تولید محتوا، به عملیاتی گفته می شود که طی آن ، اطلاعات مفید و مورد نیاز کاربران به هر رسانه ای و به ویژه رسانه های دیجیتال برای کاربران عرض می شود. اطلاعات عرضه شده برای کابران در زمینه های مختلفی می تواند باشد. در واقع محتوا «چیزی است که باید از طریق یک استاندارد بعنوان گفتار، نوشتار یا هر یک از راه های موجود گوناگون بیان شود» ، معمولا محتوا برای اینکه مفید واقع شود باید توزیع، بازاریابی و انتشار یابد. بیشترین استفاده های ایجاد محتوا برای نگهداری و به روز رسانی وب سایت ها، وبلاگ نویسی، عکاسی، فیلمبرداری، تحلیل آنلاین، نگهداری حساب های رسانه های شبکه های اجتماعی و ویرایش و توزیع رسانه های دیجیتال است.
لازم است بدانید به فرایند تحقیق، جمع آوری، نوشتن، سازمان یافته کردن و ویرایش اطلاعات، برای انتشار در وب سایت ها توسعه محتوای وب می گویند. محتوای وب سایت ها ممکن است شامل نوشته ها، گرافیک، تصاویر، موارد ضبط شده، فیلم ها یا دیگر محتواهای دیجیتال باشد که می تواند از طریق یک سرور پروتکل انتقال ابر متن پخش شده و به وسیله یک مرورگر، نمایش داده شود.
زمانی که شبکه جهانی وب ایجاد گردید، توسعه دهندگان وب نیز خودشان محتوای آنلاین را توسعه دادند یا اسناد موجود را اصلاح نمودند و آن ها را به وسیله زبان نشانه گذاری ابر متن(html) کدگذاری کردند. با گذشت زمان، حوزه توسعه وب سایت تکنولوژی های بسیاری را دربر گرفت. در نتیجه برای توسعه دهندگان وب سایت، فعالیت در این حوزه با توجه به نیازمندی به مهارت های بسیار متفاوتی که می بایست دارا باشند، دشوار گردید. توسعه دهندگان محتوا، متخصصان توسعه دهنده وب سایت هستند که مهارت های تولید محتوا نظیر طراحی گرافیکی، توسعه چند رسانه ای، نگارش حرفه ای و مستندسازی را دارا می باشند.
آنها می توانند محتوا را در وب سایت های موجود یا وب سایت های جدید ادغام نمایند، بدون آنکه از مهارت های فناوری اطلاعات نظیر برنامه نویسی به زبان اسکریپت و برنامه نویسی پایگاه داده استفاده کنند.
توسعه دهندگان محتوا یا توسعه دهندگان محتوای فنی همچنین می توانند نویسندگان فنی باشند که اسناد فنی ای را تولید می کنند که به افراد کمک می کند که نسبت به یک محصول یا سرویس و نحوه استفاده از آن اطلاعات کسب کنند. این اسناد شامل کمک آنلاین، کتابچه راهنما، کاغذهای سفید، مشخصات طراحی، راهنماهای توسعه دهنده، راهنماهای استقرار، یادداشت های انتشار و … می باشد.
توسعه دهندگان محتوا همچنین می توانند متخصصان بهینه سازی موتور جستجو(سئو SEO) یا بازاریابی اینترنتی باشند. کیفیت بالا و محتوای منحصربه فرد چیزی است که موتورهای جستجو به دنبال آن هستند؛ بنابراین متخصصان توسعه محتوا نقش مهمی را در فرایند بهینه سازی موتور جستجو ایفا می کنند.
موضوعی که اخیراً توسعه محتوای دنیای وب را تحت تأثیر قرار داده، استفاده از محتوای کلمات کلیدی است که آهسته آهسته با هدف دستکاری یک موتور جستجو فراهم شده است. این امر باعث می شود تا کسانی که حقیقتاً متخصصان نگارش محتوای وب هستند، کارکرد خود را از دست بدهند.

 

هدف از تولید محتوا

هدف از طراحی نگارش محتوا، درخواست اطلاعات از ماشین ها (الگوریتم ها) به جای مردم و جامعه است. متخصصان بهینه سازی موتور جستجو (سئو SEO) معمولاً محتوا را به دایرکتوری های مقاله ارسال می کنند تا وب سایت خود را در هر موضوع، توانمند سازند. دایرکتوری های مقاله بسیاری به بینندگان اجازه می دهند تا محتوای ارسالی را مجدداً منتشر نمایند با این تعهد که تمامی لینک ها حفظ و نگهداری می گردند. این روش امروزه، روش بهینه سازی موتور جستجو(سئو SEO) برای بسیاری از وب سایت ها شده است. اگر محتوا با توجه به قوانین کپی رایت بهینه سازی(سئو SEO) نوشته شود، محتوای ارسال شده برای ناشر (محتوای رایگان دوستدار SEO برای یک صفحه وب) و نویسنده (یک لینک که به وب سایت او ارجاع می دهد، بر روی یک صفحه وب دوستدار SEO قرار می گیرد).
محتوای بهینه (سئو SEO) باعث می شود شما در صدر موتور جستجوی گوگل قرار بگیرید و با رعایت نکات اصولی SEO و الگوریتم های گوگل که هر یک بروز می شوند و آپدیت های جدیدی که می آید (مانند گوگل پنگوئن یا الگوریتم مرغ مگس خوار) را رعایت نمائید نیاز به بازاریابی محتوا و تبلیغات نیست. شما ممکن است با یک مقاله اصولی و بهینه شده (سئو SEO) در صدر گوگل قرار بگیرید و همین یک مطلب مشتریان فوق العاده زیادی بدون تبلیغات به دست می آورید.
روش های متعددی برای چگونگی شروع توسعه محتوای وب وجود دارد. با این وجود، در جایی که (شبکه جهانی وب) با بیشتر از ۲۵۰میلیون وب سایت از تاریخ دسامبر ۲۰۱۰ و راه اندازی ۴/۲۱ میلیون وب سایت جدید تنها در سال ۲۰۱۰، ملاحظه می گردد، نشان می دهد که یک وبسایت می بایست یا مختص مخاطبان خاص باشد، یا محتوای اورجینال و دست اولی داشته باشد که آن را از وب سایت های مشابه متمایز کند یا اطلاعات معمول و رایج را با راه های جدید ارائه نماید تا در نتیجه بتواند بدینوسیله در میان سایت های مشابه متمایز و ممتاز گردد.
مدیریت محتوا که با نام اختصاری CM شناخته می شود، مجموعه ای از فرایندها و فناوری هاست که جمع آوری، مدیریت و انتشار اطلاعات را در هر شکل یا به هر روش، پشتیبانی می کند. در سال های اخیر این اطلاعات معمولاً محتوا، یا به طور دقیق، محتوای دیجیتالی نامیده می شود. محتوای دیجیتالی ممکن است به شکل متن (مانند اسناد الکترونیکی)، فایل های چندرسانه ای (مانند فایل های صوتی یا تصویری)، یا هر نوع فایل دیگری باشد که از چرخه عمر محتوا (که نیاز به مدیریت دارد) تبعیت می کند و استانداردهای آن را داشته باشد.

 

برای سئو وب سایت تولید محتوا بهترین گزینه است

بسیار خوب
تا اینجا سعی کردیم تعاریف مربوط به تولید محتوا را برایتان شرح دهیم،
حال سعی میکنیم به زبان ساده تر و عامیانه تر در مورد تولید محتوا بگوییم،
برای شروع یک تجارت الکترونیک، در مرحله اول در دنیای دیجیتال ما در ابتدا یک محصول یا خدمتی برای ارائه به مشتریان انتخاب میکنیم، در مرحله دوم آماده کردن مکانی برای ارائه ی این محصول یا خدمت مان خریداری یا اجاره میکنیم، حال با توجه به اینکه بحث ما در حال حاضر تجارت الکترونیک است یعنی در فضای مجازی و دنیای پهناور اینترنت فعالیت می کنیم، مکان ما برای ارائه محصول یا خدمت مان ، میشود خرید هاست و دامین و راه اندازی و طراحی وب سایت برای ارائه محصول یا خدمت مان.
خوب تا به اینجا ما هم محصول یا خدمت و هم مکانی برای فروش و ارائه ی آنها داریم. در این مرحله حال ما نیاز داریم محصول یا خدمت مان را ارائه دهیم و به همه نشان دهیم که ما این محصول یا خدمت را داریم،
خوب کاری که باید بکنیم این است که محصول و خدمت را در وب سایت قرار دهیم و توضیح بدهیم که این محصول یا خدمتی که در وب سایت گذاشته ایم چیست و چه کارایی ای دارد، همین که در مورد محصول یا خدمت توضیح دهیم را اصطلاحا تولید محتوا می گویند.
شما فرض کنید که محصول یا خدمت را در وب سایت قرار دهید بدون آنکه هیچ توضیح و عکس و نوشته ای در مورد آن محصول یا خدمت و کارایی آن ارائه ندهیم، آنوقت چه اتفاقی می افتد، خوب نتیجه معلوم است ، کاربران اصلا متوجه نمی شوند که محصول و خدمت شما چه کارایی ای دارد و چه کمکی می تواند به آنها بکند، بله کاملا درست است حال به خوبی متوجه ارزش تولید محتوا شدید.
حال حساب کنید که این تعریفی که برای تولید محتوا کردیم ، کوچکترین کار تولید محتوا می باشد، در ادامه میخواهیم بیشتر در مورد تولید محتوا صحبت کنیم.
خوب حالا فرض کنید در مورد محصول و خدمت ی که دارید، بیشتر اطلاعات بدهید، آن اطلاعات را در وب سایت های مختلف، از قبیل وب سایت های خرید و فروش، وب سایت های معرفی، وب سایت های تبلیغاتی، وب سایت های نمایندکی فروش، وب سایت های فاروم، شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها و .... هم قرار دهید، کاملا واضح است که در این صورت شما با این کارتان بازدیدکننده و مشتری بیشتری جذب وب سایت تان می کنید، این منطقی است که وقتی در مورد محصول و خدمت تام هر چقدر بیشتر صحبت کنید و در جاهای مختلف در مورد آن بنویسید، قطعا محصول یا خدمت شما بیشتر دیده می شود، این دیده شدن رابطه مستقیم با بازدید کننده وب سایت شما دارد، بطوریکه هرچقدر بیشتر تلاش کنید و تولید محتوا ی بیشتری برای وب سایت تان انجام دهید ، در مورد محصول و خدمت شما در جاهای مختلف بیشتر بحث می شود و بالطبع مشتری و بازدید کننده بیشتری روانه وب سایت شما خواهند شد.

 

مثالی برای تولید محتوا

اگر بخواهیم مثالی بزنیم همین شبکه اجتماعی اینستاگرام را در نظر بگیرید، شما فرض کنید در مورد محصول یا خدمت تان، ویدیو یا عکس تهیه کرده اید،یعنس در واقع تولید محتوا کرده اید، و آن را در اینستاگرام انتشار داده اید، بسته به مقدار انتشار و بازدید از پست شما، بازدید کننده و مشتری بیشتری روانه وب سایت شما خواهند شد، همین حرکت برای شبکه های اجتماعی دیگر از قبیل یوتیوب، فیس بوک، تلگرام، لینکد این، پینترست و .... هم انجام شود، یعنی تولید محتوا برای این شبکه های اجتماعی کنید، خوب واضح است که به همان میزان دارید مشتری و بازدیدکننده جذب وب سایت تان می کنید،
بسیار خوب تا اینجا شما بیشتر به ارزش والای تولید محتوا در امر تجارت الکترونیک پی برده اید، حال قصد داریم موضوع تولید محتوا را بیشتر باز کنیم تا به عمق ارزش وجودی تولید محتوا پی ببریم.
از همه ی استفاده های مختلف تولید محتوا که تا این قسمت گفته شد، بگذریم و وارد مرحله جدیدی از ارزش تولید محتوا شویم. در اینجا لازم است شما را با بهینه سازی و سئو وب سایت آشنا کنیم، مهم ترین ، مهم ترین و مهم ترین و ارزشمند ترین بخش در راه اندازی و طراحی وب سایت، بهینه سازی و سئو وب سایت می باشد، شمایی که در حال مطالعه این مقاله هستید احتمالا با مورد بهینه سازی و سئو وب سایت آشنایی دارید، به عنوان تعریف کوچکی در مورد بهینه سازی و سئو وب سایت باید بگوییم که بهینه سازی و سئو وب سایت به کلیه عملیات و فعالیت هایی گفته می شود که باعث می شوند وب سایت شما با کلمات کلیدی خاص خودتان مثلا نام محصول یا خدمت تان ، وقتی در موتورهای جستجوگر جستجو انجام گیرد، وب سایت شما جزو لیست نمایش داده شده به جستجو کننده باشد، برای اینکه در لیست نتایج موتور های جستجوگر قرار بگیرید باید از قوانین و قواعد ارائه شده توسط آن موتور جستجوگر پیروی کنید و وب سایت را طبق تعاریف و خواسته های آنها طراحی کنید.
شاید حالا بپرسید این همه تعریف از بهینه سازی و سئو وب سایت چه ارتباطی با تولید محتوا دارد، در به ادامه جواب سوالتان خواهید رسید.
مهمترین و با امتیاز ترین رکن در بهینه سازی و سئو وب سایت، تولید محتوا ی حرفه ای برای وب سایت می باشد. برای درک بهتر بیشتر توضیح می دهیم، در دنیای پر رقابت تجارت الکترونیک، این باید منطقی باشد که هر کسی که برای ارائه محصول یا خدمت ی که دارد هم مثل شما، طراحی وب سایت انجام می دهد، بهینه سازی و سئو وب سایت انجام می دهد،پس از آنجایی که راه اندازی تجارت الکترونیک بسیار هزینه کمتری از تجارت در دنیای فیزیکی دارد، این یعنی شما رقیبان بسیار زیادی در تجارت الکترونیک تان خواهید داشت،
برای اینکه از رقیبان تان پیشی بگیرید، و در لیست نتایج موتور های جستجوگر در جایگاه بهتری از رقیبان تان قرار بگیرید، باید تولید محتوا ی حرفه ای و کاربرپسند و با ارزش تولید کنید، در اینجا هم تاثیر تولید محتوا ی با ارزش و قوی با بهتر شدن جایگاه شما در لیست نتایج موتورهای جستجوگر رابطه ی مستقیم دارد، یعنی اینکه هر چقد تولید محتوای قوی تری داشته باشید برای موتورهای جستجوگر محبوب تر خواهید بود، و هرچقدر برای موتورهای جستجوگر محبوب تر باشید در لیست نتایج جستجو هم جایگاه بهتری کسب خواهید کرد.
پس با توجه به اینکه همه در راه اندازی و طراحی وب سایت شان تمامی قوانین و قواعد بهینه سازی و سئو وب سایت را رعایت می کنند، کسی موفق تر است و جایگاه بهتری کسب میکند که در امر تولید محتوا تلاش بیشتری کند و با قدرت رقیبان را کنار میزند.

پس هیچوقت بهینه سازی و سئو وب سایت را فراموش نکنید و قدرت تولید محتوا در تجارت الکترونیک را درک کنید.

به نظر من، موتور جستجوگر گوگل فوق العاده است، و سئو وب سایت بی نظیر است، و بدون تردید تولید محتوا ی حرفه ای و مناسب قطعا برگ برنده شما خواهد بود.

احتمالا تا حالا به اهمیت بسیار زیاد تولید محتوا پی برده اید، با گفتن اصطلاح معروف در زمینه تولید محتوا به نظرم خیلی ریشه ای اهمیت تولید محتوا رو درک خواهید کرد، اصطلاحی که در بین مدیران  وب سایت و وبمستران و سئو کاران در مورد تولید محتوا وجود دارد این است:

 

محتوا پادشاه است.

آیا به اندازه کافی واضح هست؟ اگر تا حالا به قدر کافی به تولید محتوا اهمیت نمیدادید با همه توضیحاتی که داده شد ، منطقی است که از همین الان یک بخش زیادی از برنامه زمانی خود را به تولید محتوای با کیفیت اختصاص دهید، و نتیجه را ببینید، و اگر تفاوت قبل از تولید محتوا و بعد از تولید محتوا رو حس کردید، خوشحال میشویم نتیجه را برای ما بنویسید تا دیگر کاربران و وبمستران از تجربه شما استفاده کنند

امیدوارم این مقاله برایتام مفید واقع شود، کپی برداری مقالات در صورت قرار دادن لینک وب سایت وان بلا مانع است.


مقالات تخصصی وب سایت مرتبط با تولید محتوا

مشاوره تولید محتوا