نقطه شروع تبلیغات گوگل ادوردز اینجاست، قدم اول را درست بردارید.
صفحه اصلی / نقشه راه / تبلیغات گوگل ادوردز
تبلیغات گوگل ادوردز

تبلیغات گوگل ادوردز


تبلیغات گوگل ادوردز چیست؟

یکی از سرویس های آنلاین و تبلیغات برخط که توسط شرکت گوگل معرفی شده سرویس گوگل ادرودز است.
این سرویس تبلیغاتی به ازای پرداخت میلغی به صورت آنلاین ، برای شما تبلیغی به نمایش می گذارد.
نحوه کار سرویس آنلاین و تبلیغات بر خط گوگل که تبلیغات گوگل ادوردز نام دارد به این شکل است که،کسی که قصد تبلیغات دارد، به ازای معرفی کلمات کلیدی و عبارات مورد نظرش، وقتی کاربران در موتور جستجوگر کلمات کلیدی و عبارات شبیه که کلمات و عبارات تعریف شده ی تبلیغ دهنده را جستجو کنند، گوگل لینک وب سایت تبلیغ دهنده را هم به کاربران جستجوکننده نمایش می دهد، و همچنین با چسباندن لیبل "تبلیغ" به لینک ، به کاربر میگوید که این لینک که در حال نمایش است بخاطر تبلیغی است که تبلیغ کننده به ازای پرداخت ، به شما نشان داده شده است.

 

نحوه پرداخت تبلیغات گوگل ادوردز چطوری است؟

حال نحوه پرداخت تبلیغ کننده برای نمایش تبلیغش به ازای کلیک خوردن روی لینک تعریف شده اش محاسبه می شود. همچنین مبالغی که گوگل به ازای هر کلیک از حساب تبلیغ کننده می‌کند یک مبلغ ثابت و تعیین شده ای نخواهد بود، این مبلغ به عوامل و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد از قبیل: موقعیت تبلیغ، نوع کلمه کلیدی، تراکم و فراوانی کلمه کلیدی،تعداد جستجوی کلمه کلیدی در کل و همچنین چندین مورد و فاکتور دیگر.

 

شباهت سئو وب سایت با تیلیغات گوگل ادوردز چیست؟

وقتی این مطالب را مطالعه میکنید متوجه شباهت بسیار زیاد بین سئو وب سایت و تبلیغات گوگل ادوردز می شوید، بله درست است تبلیغات گوگل ادوردز در این حالت از تبلیغ، دقیقا مثل سئو وب سایت تان در موتور های جستجوگر می باشد. شما با بهینه سازی و سئو وب سایت و رعایت اصول، قواعد و قوانین مربوط به موتور جستجوگر گوگل، اعم از رعایت تکنیک های on page و of page و تمام ریز کارهایی کاری می کنید که باعث شود که وب سایت شما با کلمه کلیدی مورد نظرتان در صفحه اول لیست نتایج موتورهای جستجوگر قرار بگیرد، این به صورت طبیعی و بدون هزینه های پرداختی جداگانه انجام می شود، شما با سئو کردن وب سایت تان ، در صفحه اول جستجو قرار می گیرید، حال در تبلیغات گوگل ادوردز دقیقا مثل سئو وب سایت، شما با کلمه کلیدی تعریف شده خودتان در صفحه اول لیست نتایج موتور جستجوگر گوگل قرار می گیرید، منتها تفاتی که تبلیغات گوگل ادوردز با سئو وب سایت دارد این است که در تبلیغات گوگل ادوردز شما با پرداخت باید به ازای قرار گرفتن در لیست نتایج موتور جستجوگر گوگل و به ازای هر کلیکی که روی لینک گوگل ادوردز شما قرار میگیرید شما باید پرداخت انجام بدید، ولی در سئو وب سایت اینگونه نیست، و شما با رعایت تکنیک های سئو وب سایت باعث میشوید که در لیست نتایج موتور جستجوگر گوگل قرار بگیرید و به ازای هر کلیکی که در لینک شما انجام میگیرد نیاز به پرداخت ندارید. و همچنین یک تفاوت دیگری که تبلیغات گوگل ادوردز نسبت به سئو وب سایت دارد این است که هنگام نمایش لینک شما در حالت گوگل ادوردز ، کنار لینک شما کلمه "Ad" نوشته می شود، که مخفف تبلیغ است، یعنی کاربر با مشاهده لینک متوجه این قضیه می شود که لینک شما به صورت تبلیغ گوگل ادوردز به نمایش درآمده است.
سرویس تبلغات گوگل ادوردز به جز این حالتی که بیان شد، روش های دیگری هم برای ارائه تبلیغات دارد، که در مورد آنها به صورت مفصل در قسمت مقالات وب سایت وان می توانید مطالعه کنید،

 

تبلیغات گوگل ادوردز بزرگترین منبع درآمد گوگل

تبلیغات گوگل ادوردز یا همین تبلیغات آنلاین و برخط گوگل بزرگترین منبع درآمد شرکت گوگل می باشد. گوگل منابع و خدمات مختلفی برای کسب درآمد خود تعریف کرده است ولی باید بدانید که بزرگترین بخش درآمدی گوگل مربوط به تبلیغات گوگل ادوردز می باشد، چرا که یک نوع تبلیغاتی هست که بسیار عمومی است و هر کسی چه بخواهد و چه نخواهد با این نوع تیلیغات سر و کار دارد، مثلا شخصی قصد خرید موبایل دارد، در گوگل عبارت فروش موبایل را جستجو میکند، خوب یکسری فروشندگان موبایل که وب سایت خود را سئو کرده اند و لینک وب سایتشان در جستجوی کاربر به نمایش در می آید، و در کنار آنها یکسری فروشندگان که وب سایت خود را سئو نکرده اند و یا هنوز وب سایتشان به صورت طبیعی سئو نشده و هنوز در لیست نتایج گوگل قرار نگرفته، با استفاده از تبلیغات گوگل ادوردز با عبارت جستجوی شما در لیست نتایج گوگل قرار می گیرند. پس این نوع تبلیغ کاملا عمومی است و هر کسی ممکن نیست تا حالا این نوع تبلیغات را مشاهده نکرده باشد، یا ممکن است که تا به حال به عبارت ad کنار لینک ها توجه نکرده باشد. در هر حال این یکی از دلایل محکم برای این می باشد که تبلیغات گوگل ادوردز بزرگترین منبع درآمدی شرکت گوگل می باشد.

 

چه کسانی از تبلیغات گوگل استفاده کنند؟

کسب و کار های جدید یا صاحبان شغل و بیزینس در ابتدایی که وارد دنیای آنلاین شده اند و طراحی وب سایت خود را انجام داده اند و وب سایت شان را راه اندازی کرده اند، برای اینکه بخواهند وب سایت شان را بهینه سازی و سئو وب سایت کنند، این عملیات بهیته سازی و سئو وب سایت ممکن است ماه ها به طول انجامد،و این برای کسب و کارها و صاحبان شغل و بیزیتس اصلا خوشایند نیست پس نیاز به یک راه مناسب و زودبازده دارند تا به کمکش بیاید، در این زمان است که تبلیغات گوگل ادوردز بهترین کمک و پیشنهاد به کسب و کارهای از این دست می آید، لذا مالک کسب و کار جدید جدا از اینکه در حال بهینه سازی وب سایت و سئو وب سایت کسب و کارش می باشد، برای اینکه زودتر کاربران را روانه وب سایتش کند باید از تبلیلغات گوگل ادوردز استفاده کند.

 

قبل هزینه برای تبلیغات گوگل ادوردز باید وب سایت کامل را کامل کنید.

اگر شما قصد دارید که از تبلیغات گوگل ادوردز استفاده کنید باید این نکته بسیار مهم را در نظر بگیرید که در این حالت شما باید طراحی وب سایت تان و محتوای وب سایت تان به اندازه کافی تکمیل باشد که پاسخگویی کاربران ورودی به وب سایت تان باشد. و از لحاظ تکنیک های بازاریابی اینترنتی و طراحی و جذابیت به مقدار کافی برخوردار باشد. در غیر این صورت هزینه های زیادی که می کنید عملا نتیجه ایده عال و دلخواه شما را نخواهد داد، این بسیار مهم است که طراحی وب سایت شما از تمام جهات مختلف در حالت قابل قبولی قرار داشته باشد، چه از لحاظ رابط کاربری وب سایت یا UI وب سایت و چه از لحاظ تجربه کاربری وی سایت یا UX وب سایت، و چه از لحاظ تکنیک ها و قواعد بهینه سازی و سئو داخلی وب سایت و چه از لحاظ قوانین بهینه سازی و سئو خارجی وب سایت و از همه مهم تر از لحاظ تولید محتوای حرفه ای وب سایت و همچنین خدمات و محصولات خوب قابل ارائه در وب سایت تان باید بهترین های خود را انجام داده باشید و وب سایت را در حالت قابل قبولی برای موتور های جستجوگر آماده کرده باشید. برای فهمیدن این موضوع که طراحی وب سایت شما در حالت ایده عالی قرار دارد یا نه، روش های بسیار زیادی وجود دارند ، یکی از راحت ترین روش ها برای فهمیدن این موضوع استفاده از وب سایت های آنلاین چک وب سایت در این زمینه می باشد که گروه وب سایت وان در قسمت آموزش های وب سایت به صورت مفصل در مورد این نوع وب سایت های آنلاین مقاله قرار داده است، این نوع وب سایت ها هم برای بررسی دقیق تر فاکتور های وب سایت شما ممکن است برای بعضی موارد مهم نیاز داشته باشد مبلغی پرداخت کنید چون برخی ویژگی ها ی مهم را به صورت پریمیوم یا پولی عرضه می کنند، یک روش راحت تر برای شما برای فهمیدن این موضوع کمک گرفتن از متخصصین و کارشناسان با تجربه در این موضوع می باشد، لازم است خدمت شما عزیزان عرض کنم که گروه وب سایت وان در این زمینه به شما کمک خواهد کرد، با تماس با کارشناسان گروه وب سایت وان و دریافت مشاره در زمینه تبلیغات از رقیبان پیشی بگیرید.

 

تبلیغات گوگل ادوردز را به گروه وب سایت وان بسپارید.

گروه وب سایت وان با افتخار اعلام می کند که مجری و طراح پلن های تبلیغات گوگل ادوردز در ایران می باشد، پس اگر قصد دارید از پلن های تبلیغات گوگل ادوردز استفاده کنید، با کارشناسان گروه وب سایت وان تماس بگیرید، و در مورد نوع کسب و کار و محصولات و خدمات تان به صورت حرفه ای مشاوره رایگان دریافت کنید.
امیدواریم این مقاله در مورد تبلیغات گوگل ادوردز برایتان مفید بوده باشد. همچنین شما می توانید از جدید ترین مقالات و آموزش های مرتبط در این حوزه، در قسمت مقالات گروه وب سایت وان با خبر شوید.


مقالات تخصصی وب سایت مرتبط با تبلیغات گوگل ادوردز

مشاوره تبلیغات گوگل ادوردز