نقطه شروع سئو سایت اینجاست، قدم اول را درست بردارید.
صفحه اصلی / نقشه راه / سئو سایت
سئو سایت

سئو سایت


سئو سایت چیست؟

سئو سایت یعنی تولید کردن محتوا برای صفحات وب سایت برای کاربران وب سایت طوری که برای موتورهای جستجوگر هم قابل فهم هستند.
سئو سایت یا بهینه سازی صفحات وب سایت این است که شما در نتایج موتور های جستجو گر بیشترین امتیاز را داشته باشید. اهمیت این موضوع از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظرشان استفاده می کنند. با جرات می توان گفت که تقریبا همه افرادی که با وب آشنایی حتی بسیار اندکی دارند، حداقل برای یک مرتبه هم که شده واژه ی سئو سایت را شنیده اند.

 

اما وقعا تعریف دقیق سئو سایت چیست؟

سئو به در لغت کلمه SEO انگلیسی می باشد که مخفف Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی موتورهای جستجوگر می باشد، سئو سایت در اصل به معنی تولید کردن محتوا برای صفحات وبی که برای موتورهای جستجو هم خوشایند باشند است. سئو سایت یا بهینه سازی صفحات وب سایت این است که شما در نتایج موتورهای جستجوگر امتیاز بالایی را داشته باشید. بطوریکه این موضوع باعث شود صفحه وب سایت شما در لیست نتایج ارائه شده توسط موتور جستجوگر در اولویت بالارتری از دیگر وب سایت ها قرار بگیرد. این موضوع وقتی بسیار جالب می شود که اکثر مردم ازموتورهای جستجوگر برای رسیدن به خواسته هایشان استفاده می کنند. به عنوان مثال در گوگل و یاهو و بینگ و اسک وام اس ان و بسیاری از موتور های جستجو گر دیگر ، بسیاری از مردم فقط به صفحه ی اول نتایج جستجو نگاه می کنند و معمولا در همان صفحه اول به خواسته هایشان از موتور جستجوگر می رسند. پس بنابراین برای داشتن ترافیک بسیار بالا از طرف موتورهای جستجوگر مختلف، این مسئله بسیار هایز اهمیت است که وب سایت شما در صفحه ی اول لیست نتایج موتور جستجوگر قرار بگیرد.

 

چطور علم سئو سایت را بیاموزیم؟

علم سئو سایت و بهینه سازی موتورهای جستجوگر عوامل بسیار بسیار بسیار زیادی را مورد بررسی قرار می دهد که باز کردن کامل بحث سئو سایت در یک مقاله یا حتی چندین مقاله قابل گنجاندن نیست ، برای اینکه تعدادی از عوامل را برایتان گفته باشیم باید به مواردی همچون عنوان صفحه ی مناسب، تگ ها و متا تگ ها، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی و توضیحات مناسب سایت و کلاً محتوایی که موتورهای جستجو دوست دارند، اشاره کنیم.
موتورهای جستجوگر صفحات وب سایت را به وسیله ربات های مختلفی که می سازند مورد بررسی و آزمایش قرار می دهند، ربات هایی که به نام خزندگان موتور های جستجوگر یا عنکبوت موتور های جستجوگر معرفی شده اند، این خزندگان با فاکتور های تعریف شده ای که دارند صفحات وب سایت را یه دقت بسیار بالا بررسی می کنند و مهمترین عامل بررسی آنها تولید محتوای یکتا و منحصر بفرد است، چرا که وقتی یک صفحه وب دارای محتوای یکتا و منحصر به فردی باشد این به این معنی است که این وب سایت با ارزشی است که برای وب سایت خود ارزش قائل شده و وقت گذاشته و محتوای یکتا و منحصر بفردی ایجاد کرده است، اینکه می گوییم محتوای منحصر به فرد و بکتا ، اصلا به این فکر نکنید که فقط منحصر به فرد بودن و یکتا بودن محتوا فقط اهمیت دارد ، اینطور نیست، خزندگان موتور های جستجوگر به قدری هوشمند و حرفه ای و درست برنامه ریزی شده هستند که تفاوت محتوای با کیفیت و خوب را از محتوای بی کیفیت و فیک به خوبی تشخیص می دهند. پس برای تولید محتوا نیاز دارید وقت بسیاری را تعیین کنید و به محتوای صفحات وب سایت بسیار توجه داشته باشید.

 

الگوریتم و کراولر های گوگل چطور کار می کنند.

متاسفانه یا خوشبختانه تمام ربات خزندگان موتور های جستجوگر به صورت یک جور و شبیه هم کار نمی کنند و معمولا برای همه ی ربات های موتور های جستجوگر الگوریتم ها و فرمول های متفاوتی برای فهرست کردن وب سایت ها تعریف شده است. برای مثال اگر صفحه وب سایت شما در یکی از موتورهای جستجوگر مثل گوگل امتیاز و جایگاه بالایی داشته باشد، بعید نیست که این صفحه وب سایت در دیگر موتورهای جستجوگر هم همان امتیاز بالا و جایگاه را نداشته باشد.
یکی از عملیاتی که متخصصین سئو سایت و بیهنه سازی وب سایت و موتورهای جستجوگر انجام می دهند، پیگیری و بررسی تمام تغییرات برای عملکرد ربات های موتورهای جستجوگر می باشد. بنابراین با این حساب متخصصین سئو سایت و بهینه سازی وب سایت می توانند صفحات وب سایت را بر طبق این تغییرات و الگوریتم های جدید سئو و بهینه سازی نمایند. همچنین آنها همراه با تغییرات موتورهای جستجورگر مختلف خود را به روز تابع این موتورها قرار می دهند.
این را بدانید با پیشرفت روزانه تکنولوژی و روش های جدید و نا تمامی که در دنیای وب رخ می دهد عملیات و الگوریتم و برنامه های ربات های خزنده موتور های جستجوگر هر لحظه در حال تغییر هستند واگر از اطلاعات کافی برخوردار نشوید ممکن است جایگاه تان در لیست نتایج موتور های جستجوگر را از دست دهید،
این را مطمئنیم که خود شما که در حال خواندن این مقاله هستید این تغییرات جایگاه های وب سایت ها در لیست نتایج موتور های جستجوگر را برای یه مطلب خاص را مشاهده کرده اید.

 

طراحی وب سایت تان را بر طبق اصول و قواعد سئو سایت انجام دهید.

اگر شما دنبال یک شرکت طراح وب سایت برای طراحی سایت تجاریتان هستید، شما باید از شرکت طراح وب سایت تان درباره ی سئو سایت و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو سوال کنید و همچنین از آنها بخواهید بر طبق قواعد و اصول سئو سایت و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر عملیات طراحی و ساخت صفحات وب سایت تان را شروع نمایند.
این نوع طراحی وب سایت ممکن است برای شما مدت زمان بیشتری و هزینه بیشتری در پی داشته باشد ولی ما به شما قول می دهیم که این کار که طراحی وب سایت تان با رعایت قوانین سئو سایت و بهینه سازی وب سایت بسیار برای آینده وب سایت تان تاثیر مثبت و عملی در پی خواهد داشت. چرا که با رعایت این قوانین و همچنین عملیات پشتیبانی وب سایت و تولید محتوا برای وب سایت با اطمنیان باعث می شود که وب سایت شما در لیست نتایج موتور های جستجوگر جایگاه بسیار بهتر از رقبای تجاری تان خواهد داشت، و این باعث ورود ترافیک بسیار بالایی برای بیزینس و فعالیت شما در دنیا وب خواهد بود.

 

چرا سئو سایت برای موتور های جستجو اهمیت دارد؟

برای اینکه به این سوال پاسخ دهیم که "چرا سئو سایت و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو مهم است؟"باید این دلایل را عرض کنیم:
▪ بالا بودن در لیست نتایج موتور های جستجوگر باعث می شود مشتری های بسیار زیادی را به دیدار از وب سایت شما که همان ویترین فعالیت شما در دنیای وب است دعوت نمایید.
▪ 95 صد از کاربران اینترنت از موتورهای جستجوگر برای گشت و گذار و جستجو در اینترنت استفاده می کنند.
▪ 90 درصد از تمام بینندگان وب سایت شما از یک صفحه ی وب سایتف دارای وضعیت مشابهی هستند.
▪ طبق آخرین تحقیقات و آمار های رسمی بیش از سه و نیم میلیارد جستجو در روز فقط از وب سایت جستوی گوگل انجام می شود.
▪ 80 در صد معاملات آنلاین به وسیله موتورهای جستجوگر آغاز می شود.
▪ در حال حاضر تعداد 645 میلیون وب سایت در دنیای وب و اینترنت وجود دارند، که اغلب آنها برای پول با هم در رقابت هستند، اما واقعیت بسیار سخت این این است که فقط تعداد بسیار بسیار اندکی به صفحه اول موتور های جستجوگر می رسند.

 

چه کسانی به سئو سایت احتیاج دارند؟

همچنین برای اینکه به سوال" چه کسانی به سئو احتیاج دارند؟ " پاسخ دهیم باید بگوییم که:
هر وب سایتی که به سوی تجارت و بازرگانی حرکت می کند، باید صفحات وب سایت خود را برای موتورهای جستجوگر سئو سایت و بهینه سازی وب سایت نماید.
قطعا هدف نهایی اکثر وب سایت های دنیا ، جلب کاربران اینترنتی به وب سایت می باشد، و مطالعات نشان می دهد که تعداد عظیمی از کابران اینترنتی، وب سایت ها را از طریق موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند و می کنند و خواهند کرد، پس به شما قول می دهیم سئو سایت و بهینه سازی وب سایت را بسیار جدی بگیرید.
اگر شرکت شما تصمیم دارد یک وب سایت جدید طراحی کند و یا به قصد دارد که یک وب سایت قدیمی را آپدیت و بروز کند باید توجه داشته باشید که برای پیشرفت و جواب گرفتن باید حتما حتما سئو سایت و بهینه سازی وب سایت را در اولویت کارش قرار دهد.
به خاطر داشته باشید که سئو سایت و بهینه سازی وب سایت شما را به دنیای بزرگ وب یا همان دهکده جهانی وب می برد و شما را در بازار نامحدود اینترنت معرفی می کند. پس به آن اهمیت زیادی بدهید ، تمام سعی و تلاس خود را بکنید تا در این مبحث بزرگ ورود کرده و بهترین خود را در دنیای وب ارائه دهید.
 


مقالات تخصصی وب سایت مرتبط با سئو سایت

مشاوره سئو سایت